Twitter, Russia Today Ve Sputnik’in Reklam Faaliyetlerini Yasakladı

'Romindir| Reklam' forumunda Reklamcı tarafından 23 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

 1. Reklamcı

  Reklamcı Super Moderator Site Yetkilisi Super Moderator Yasaklı Kullanıcı

  67
  0
  0
  [​IMG]
  Twitter, 2016’da gerçekleşen Amerika seçimlerine müdahale ettiği gerekçesiyle Russia Today ve Sputnik’in platformdaki reklam faaliyetlerini durduğunu açıkladı.

  Russia Today (RT) ve Sputnik, Rusya hükümeti adına 2016 yılı Amerika başkanlık seçimlerine müdahale etme girişiminde bulundukları gerekçesiyle Twitter tarafından yasaklandı.

  Her iki medya kuruluşunun da seçimlere müdahale ettiği Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin kişisel hesabından attığı tweet’le onaylandı. Yalnızca reklam yayınlama faaliyetleri durdurulan medya şirketlerinin hesapları, sosyal ağın kurallarına uydukları müddetçe Twitter’da aktif kalmaya devam edecek.

  Sosyal ağ, Russia Today’in şimdiye kadarki reklam projelerinden kazandığı 1.9 milyon doları da platformdaki sivil katılımları ve seçim çalışmalarını fonlanmak için kullanacak. Twitter, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili daha fazla açıklama yapılacağını belirtti.

  Linkleri görmek için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın!
  Linkleri görmek için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın!

  Off-boarding advertising from all accounts owned by Russia Today (RT) and Sputnik.

  We’re donating all projected earnings ($1.9mm) to support external research into the use of Twitter in elections, including use of malicious automation and misinformation. Linkleri görmek için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın!

  Linkleri görmek için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın! · Linkleri görmek için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın!
  Linkleri görmek için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın!

   

Bu Sayfayı Paylaş