HTC Recovery ve Root New !

'HTC FRP Bölümü' forumunda Losyon tarafından 17 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

 1. Losyon

  Losyon Aktif üye Romindir

  102
  53
  0
  NOT ! : Bunları yapmak için bootloder kilidi açık olması lazım eğer bootloder kilidi açık değil ise bu konu size yardımcı olucaktır. Linkleri görmek için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın!


  RECOVERY YÜKLEME ;
  Şimdi recovery indirmek için siteye gidin Linkleri görmek için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın! ve cihaz modelini bulup eğer ses tuşları ile kontrol için birinci sıradaki sürümü dokunmatik için ikinci sürümü indirin yani şöyle ;
  [​IMG]
  Bu linkteki dosyayı indirip C:\Android klasörüne çıkartınız Linkleri görmek için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın! ve indirmiş olduğunuz recovery dosyasını C:\Android klasörüne atın. Cihazınızı ses kısma ve power tuslarına beraber basarak boot menude açın ve fastboot sekmesine gelin. Usb ile pc ye bağlayın cihazınızda kırmızı fastboot usb yazması gerekiyor sonra cmd komut satırına yani Başlar/Çalıştır programını açın ve fastboot flash recovery "indirdiğiniz recovery dosyasının adi".img yazıp entırlayın (örn. fastboot flash recovery stockrecovery.img) enter ve yükleme işlemi bittikten sonra cihazı kapatın tekrar ses kısma ve power la beraber açın. Boot menüsünde recovery yazan sekmeye gelip 1 kere power bası. Ve yüklediğiniz recovery karşınızda.

  ÖRNEK RECOVERY GÖRÜNTÜSÜ
  [​IMG]
  ROOT YÜKLEME ;

  Şimdi cihazımıza root yüklücez ve root yetkilerini kazandıracaz verdiğim linkteki dosyayı indirin Linkleri görmek için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın! ve ana dizinine atın cihazınızı recovery moda alin ( üsteki kısımda nasıl alıcağınızı anlatmıştım ) ''install zip'' sekmesini seçip ''choose zip'' seçeğini bulun. Şimdi ana dizindeki klasörlerini göreceksiniz. Aşağı doğru inip , linkteki ana dizine attığınız ''UPDATE-SuperSU-v1.34.zip'' dosyasını bulun ve 1 kere powere basın çıkan sayfada ''yes'' seçeneğini seçin.Kaldığınız ekrandan ''back'' ve ''back'' yapın ''reboot'' seçeneğini seçin. Cihaz yeniden açılacak ve uygulamalarda SuperSu uygulamasını göreceksiniz. Cihazınız şimdi root yetkilerine sahip.

  ÖRNEK ROOT GÖRÜNTÜSÜ
  [​IMG]
  Programing:Burak Öğrenenefe
   

Bu Sayfayı Paylaş