Facebook, Reklam Amacıyla Kullanıcıları Mı Dinliyor?

'Romindir| Reklam' forumunda Reklamcı tarafından 23 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

Etiketler:
 1. Reklamcı

  Reklamcı Super Moderator Site Yetkilisi Super Moderator Yasaklı Kullanıcı

  67
  0
  0
  [​IMG]
  Facebook, reklam odaklı olarak akıllı telefon mikrofonları üzerinden kullanıcıları dinlediği iddiasıyla karşı karşıya.

  Podcast yayıncısı PJ Vogt, 26 Ekim’de Twitter’da Facebook’un akıllı telefon mikrofonlarını kullanarak reklam amaçlı içerikler hakkında kullanıcıları gizlice dinleyip dinlemediğiyle ilgili bir soru sordu. Pek çok Twitter kullanıcısı detaylı örnekler vererek, Facebook’un kendilerini dinliyor olabileceğini ima etti.

  Kullanıcılar, örneğin bir arkadaşları için doğum günü hediyesi almaya karar verdikleri ve ne alacakları hakkındaki konuşmalarının birkaç saat ardından almayı düşündükleri hediyenin Facebook’un hedeflenen reklamlarında karşılarına çıktığını iddia etti. Bazı kullanıcılar, akıllarında olan fakat internette hiç arama yapmadıkları markaların ürün reklamlarını Facebook’ta gördüklerine şaşırdıklarını belirtti.

  Tabii ki bu iddia Facebook‘tan yetkili isimlerce reddedildi. Şirketin ürün ve reklamlardan sorumlu başkan yardımcısı Linkleri görmek için lütfen Üye Olun veya Giriş yapın! bu iddianın asılsız olduğunu Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla bildirdi. Goldman; “Facebook’taki reklam ürünlerini ben yayınlıyorum. Telefon mikrofonlarını asla reklamlar için kullanmadık, kullanmıyoruz. Bu doğru değil” dedi.
   

Bu Sayfayı Paylaş