Bu Yılın Kazananı Kim?: iPhone 7 ve Galaxy S7 Edge Karşılaştırma

'İncelemeler' forumunda caner_suner tarafından 9 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

 1. caner_suner

  caner_suner Yeni Üye Romindir

  33
  0
  0
  TASARIM!!!
  Aslında iki cihaz arasında tercih yapacaksanız burada en önemli nokta fiyat. Şu anda Galaxy s7 edge ülkemizde 3299TL tavsiye edilen satış fiyatıyla sunulurken, iPhone 7’nin giriş modelinin de benzer bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor. Yine de iPhone 7’nin Türkiye’deki satış fiyatı şu an için netleşmiş değil ancak ilk bilgiler cihazın fiyatının 3799TL olacağı yönünde.
  Bildiğiniz gibi Samsung, özellikle edge ekranıyla tasarım alanında önemli bir akım yaratmışken iPhone 7’de ise klasik iPhone tasarımından fazla da öteye gidilmiyor. Ancak tabi ki S7 edge’in önceki modellere göre tasarım anlamında farklılık göstermesi cihazın daha iyi tasarıma sahip olduğu sonucuna da bizi çıkarmıyor.

  S7 edge kavisli ekranı sayesinde şık bir görünüm sunarken, elinizin bu kavisli ekranla temas etmesi zaman zaman cihazı kullanmayı zorlaştırabiliyor. Ayrıca 5.5 inçlik ekran bazı kullanıcılara ilk etapta büyük gelmesine rağmen Samsung hem başarılı ekran / gövde oranı hem de cihazın kavisi sayesinde tek elle rahatlıkla kullanılabilir bir telefon deneyimi sunuyor.

  iPhone 7’de ise 4.7 inçlik ekran boyutu korunuyor ancak ekran - kasa oranı yine daha önceki iPhone’larda olduğu gibi pek de iç açıcı değil. Tabi küçük ekran boyutunda bu çok da büyük bir sorun olmuyor ve kullanıcılar cihazı genellikle tek elde rahatlıkla kullanabiliyor.

  YENİ HOME(ANA EKRAN) TUŞU
  iPhone 6S’teki fiziksel ana ekran tuşu yerini Force Touch (3D Touch benzeri) teknolojisi sayesinde basınca duyarlı kapasitif bir ana ekran tuşuna bırakıyor. Yeni ana ekran tuşu bir önceki tuşla hemen hemen aynı görünümdeyken, artık fiziksel olarak basma hissiyatını kaybetmiş durumda. S7 edge modelinde ise fiziksel ana ekran tuşu bulunuyor.

  Yeni iPhone 7, teknik özellikler açısından da gelişmiş durumda. Geekbench testinin liderlerinden biri olan iPhone 7 gücünü Apple 10 işlemcisinden alıyor ve cihazda 2GB RAM (iPhone 7 Plus için 3GB RAM) bulunuyor.

  Samsung’un akıllı telefonu Galaxy S7 edge ise performans anlamında iPhone 7'den geri kalmıyor. Galaxy S7 edge’in ülkemizde satılan modeli gücünü Samsung’un ürettiği Exynos 8890işlemcisinden alıyor ve cihazda 4GB RAM bulunuyor.
  KAMERA!!!
  Şüphesiz piyasada en iyi video kaydı yapan cihazlar olan iPhone ve Galaxy S serisi; bu yıl da kamera konusunda önemli bir rekabete giriyor.

  iPhone 7 ve Galaxy S7 edge modellerinin ikisinin de arka kamerası aynı çözünürlükte. İki model de de 12MP çözünürlüklü arka kamera bulunuyor. Ancak Galaxy S7 edge modelinde 5MPçözünürlüklü ön kameraya yer verilirken iPhone 7'de 7MP çözünürlüklü yazılımsal olarak görüntü sabitleme özelliğine sahip ön kameraya yer veriliyor

  iPhone 7’nin arka kamerası f/1.8 diyafram açıklığına sahipken Galaxy S7 edge modelinde hem ön hem de arka kamera f/1.7 diyafram açıklığına sahip. Böylelikle S7 edge’in kamerası daha fazla ışık alarak karanlık ortamlarda bile iyi fotoğraflar çekebiliyor.
  SES DENEYİMİ!!!
  Özellikle iPhone 7 ile birlikte ses konusunun üzerine titreyen Apple, hem Lightning girişi üzerinden hem de Bluetooth kulaklıklarıyla başarılı bir ses deneyimi vaat ederken; bunların yanı sıra iPhone 7 modelinde biri cihazın altında biri de ahize kısmında olmak üzere çift hoparlöre(stereo hoparlör) yer veriyor. Ancak Samsung tarafında klasik bir 3.5mm'lik jack ve mono hoparlör kullanılırken S7 edge'in ses deneyimi konusunda çok büyük bir iddiası yok. Normalde bir kazanan söylememiz doğru olmaz ama, ilk bakışta ses deneyimi konusunda kazanan taraf bu kez iPhone 7.

  Aslında iki cihaz arasında tercih yapacaksanız burada en önemli nokta fiyat. Şu anda Galaxy s7 edge ülkemizde 3299TL tavsiye edilen satış fiyatıyla sunulurken, iPhone 7’nin giriş modelinin de benzer bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor. Yine de iPhone 7’nin Türkiye’deki satış fiyatı şu an için netleşmiş değil ancak ilk bilgiler cihazın fiyatının 3799TL olacağı yönünde.

  SİZCE HANGİSİ!!!
  İPHONE 7 VS GALAXY S7 EDGE
   

Bu Sayfayı Paylaş